עכשיו 25/04/24 16:37

פרסם תגובה פרסם נושא חדש עמוד 1 מתוך 8   [ 72 הודעות ]
עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: ביקור בממלכת הקסם Magico פברואר 2014
הודעהפורסם: 20/02/14 20:20 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

הקדמה

מגיקו נוסדה בשנת 1990 על ידי אלון וולף, יאיר תמם הצטרף מאוחר יותר וביחד הם עשו "custom work" לפי הזמנה והחל משנת 2004 הם פועלים בצורה מסחרית מלאה.

כיום החברה מציעה ליין מלא של רמקולים החל מה:
S1 2-way 12,600$
S3 3-way 22,600$
S5 3-way 32,400$

Q1 2-way 26,500$ (כולל סטנד)
Q3 3-way 38,950$
Q5 4-way 65,000$
Q7 4-way $185,000

QSub - $36,000

בכניסה לחברה ישנו חדר שנקרא ״המוזיאון״ והוא מציג את כל הליין של החברה מתחילת עבודתה ועד היום:
077A3524.jpg

077A3522.jpg

הסיור:

הסיור מתחיל עם ג׳ון, מנהל המכירות בחברה שתרם מזמנו ולקח אותי לטיול במפעל.
התחלנו היכן שכל סיור מתחיל, בהתחלה:

פס הייצור:
פס הייצור מורכב מכמה חלקים, ראשית מכונות הCNC, שלוקחות פיסת אלומניום ומייצרות איתה משהו שמתחיל להראות דומה (אולי) לרמקול, הייצור של רמקולי מג׳יקו מתחיל פה, במחשב. העובד של החברה מתכנת את המחשב ומלמד אותו איך לייצר את הפיסה הראשונה של הרמקול
077A3539.jpg

מיד אחרי שהתכנות מסתיים המכונה מתחילה לעבוד:
077A3529.jpg

מאוד מרשים לראות את המכונות האלה בפעולה, אחרי שהיא מסיימת מקבלים משהו כזה:
077A3528.jpg

קצת נקיון:
077A3531.jpg

ועוד עמדה:
077A3536.jpg

ומה שנשאר הולך למחזור:
077A3532.jpg

החברה מאוד גאים ביכולת של המכונות שלהם לייצר כמות מאוד קטנה של זבל, בכל זאת חשובה להם גם הסביבה. (Y)
077A3533.jpg

והנה, חלק אחד גמור (אתם לא רוצים לדעת כמה שוקל הדבר הזה, מפחיד)
077A3535.jpg

מייק, מנהל פס הייצור מספר לי שלוקח 3.5 שעות על מנת לייצר יחידה אחת, והוא מורכב סה״כ מ6 אנשים שונים שכל אחד אחראי על חלק מיוחד בתהליך הייצור. המפעל עובד 14 שעות רצוף ביום ללא הפסקה (2 משמרות) על מנת לעמוד בדרישה המסיבית של הרמקולים האלה.
בשלב הזה אמרתי תודה רבה לעובדים שהיו מאוד נחמדים אלי וענו לי על כל שאלה בזמן שהם ממשיכים כל הזמן בתהליך הייצור שלא נפסק לרגע.

עוברים לשלב השני בייצור:
כל פיסות האלומניום הגמורות עוברות לחדר השני, שהוא מחסן ענק של חלקים:
077A3543.jpg

משם הם נארזים ונשלחים לצביעה, הסיבה שאין אפשרות לצבוע אותם במפעל היא שעל מנת לעשות את זה צריך לעמוד בסטנדרטים מאוד נוקשים של מדינת קליפורניה שכרגע לא שווה כלכלית להתעסק איתם.
077A3544.jpg

כשהחלקים חוזרים מצביעה הם נפתחים ונבדקים אצל החברה האלה:
077A3545.jpg

מאוד יפה לראות את ההשקעה של החברה בדקויות, העובדים פותחים כל חלק ועוברים במיקרוסקופ על כל ס״מ מול אור מיוחד שבודק את הצביעה, במידה ויש גוון שונה הכי קטן, החלק נפסל וחוזר לצביעה מחדש.

מפה, אנחנו ממשיכים לשלב הבא והוא לקיחת כל החלקים, החיצוניים (הצבועים) והפנימיים (הלא צבועים) ולייצר מהם קיט להרכבה:
077A3550.jpg

077A3553.jpg

077A3551.jpg

שלב ההרכבה:
אחרי שהקיט מוכן הוא עובר לחדר הבא שהוא חדר ההרכבה, בחדר הזה עובדי מג׳קו מרכיבים את הרמקול, כל עובד מתמקצע בהרכבת רמקול מסויים, הם הסבירו לי שיש מעל 2000 חלקים בכל רמקול, מה שמקשה מאוד על הרכבתו. הQ3 למשל קשה הרבה יותר להרכבה מהQ7 כי החברה למדה מהקושי ההנדסי של ה3 והפכה את ה7 לקל הרבה יותר להרכבה, רק כדי שתבינו מה זה אומר קל להרכבה, העובדים סיפרו לי שלהרכיב Q7 לוקח שבועיים שלמים! (לפני הרכבת הדרייברים)
077A3556.jpg

077A3558.jpg

077A3559.jpg

077A3562.jpg

Speakers: Wilson Alexandria X-2.2 Preamp: Momentum HD Preamplifier Amp: Dan D'Agostino Momentum Stereo Amplifier Source: MSB Analog DAC with Analog Power Base and Premium QUAD USB2 Cables: Transparent Reference XL MM2

נערך לאחרונה על ידי Sonus בתאריך 21/02/14 21:06, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי הסטאפ שלי  

נושא ההודעה: Re: ביקור בממלכת הקסם Magico פברואר 2014
הודעהפורסם: 21/02/14 08:32 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

077A3563.jpg

077A3568.jpg

077A3571.jpg

077A3570.jpg

חדר המדידות:
077A3591.jpg

במקביל להרכבת הרמקולים, הדרייברים מגיעים לחדר הזה, שמנותק משאר החדרים וסגור, על מנת לבצע מדידות לדרייברים לפני ההרכבה. החדר הוא אקוסטי (כמובן) עם זוג מיקרופונים, אחד מול הרמקול והשני על התקרה. המטרה של המיקרופון על התקרה הוא לבטל רעשי רקע של החדר עצמו וכך המודד מקבל תמונה מלאה של הדרייבר שהוא מודד.
077A3584.jpg

הדרייבר מתחבר לקופסא והמחשב רץ:
077A3577.jpg

פה אנחנו רואים דרייבר שלא עבר את האישור של המחשב, מסבירים לי שעקומת האימפדנס של הדרייבר לא עומדת בתנאים שהציבה מג׳יקו לדרייבר ולכן הוא נפסל. במקרה הזה הבודק מעביר תדר של 10hz לרמקול ומנסה לראות אם ברייק אין של שעתיים יפתור את הבעיה (לא נשארתי לגלות אם זה עזר או לא)
כל דרייבר מותאם ספציפית לדגם הרמקול שהוא מיועד אליו, אין דבר כזה דרייבר אחד מתאים לכולם גם אם חיצונית הן נראים דומים.
077A3579.jpg

הגודל והמשקל:
077A3583.jpg

הטוויטר:
077A3585.jpg

האריזה:
אחרי שהרמקול מורכב, עבר בדיקות נמדד והוא מוכן, הוא נכנס לחדר האחרון בסיור שלו, שלב האריזה.
העובדים עושים בדיקה נוספת של הרמקול, צבע, שריטות, גימור ומוודאים שהכל נראה חיצונית מושלם, אורזים את הרמקול ואת כל החלקים שלו ומפה הוא נשלח ישירות לכל העולם.
077A3586.jpg

077A3588.jpg

077A3589.jpg

077A3592.jpg

Speakers: Wilson Alexandria X-2.2 Preamp: Momentum HD Preamplifier Amp: Dan D'Agostino Momentum Stereo Amplifier Source: MSB Analog DAC with Analog Power Base and Premium QUAD USB2 Cables: Transparent Reference XL MM2

חזור למעלה
 פרופיל אישי הסטאפ שלי  

הודעהפורסם: 21/02/14 09:10 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

בשלב הזה הסתיים לו הסיור, אמרתי שלום ותודה לכל העובדים (הסופר נחמדים) תודה נוספת למי שתרם מזמנו ולקח אותי שלב שלב בסבלנות ובאדיבות, הסביר לי כל דבר ענה לי על כל שאלה ושאלה, מר ג׳ון בייקר.
משם יצאתי ונכנסתי לפגוש את אלון במשרד שלו בחברה, דיברנו קשקשנו, הראה לי את המשרד שלו ובסופו של המפגש איתו ביקשתי את רשותו לשאול את השאלות שאתם ביקשתם לשאול אז הנה:

שאלות ותשובות

מדוע אלומניום?
חיוך קל עלה על פניו, הבנתי שהוא נשאל את השאלה הזו בערך 200 פעם בחודש, אבל הוא ישב והסביר לי בפרטים למה.
על מנת להבין למה בוחרים בסוג מסויים של חומר לתיבה חשוב להבין מה המטרה של המתכנן מאותה תיבה, תיבת רמקול זזה, זה קורה מכיוון שהדרייברים באותה תיבה זזים והם מרעידים את התיבה.
מתכנן הרמקול לא רוצה שהתדר שרועדת התיבה יהיה בתחום השמע, תיבה זזה בתדר של תחום השמע תפגע באופן משמעותי בסאונד. ולכן יצרן הרמקול מחפש חומר שיהיה אפשר לשלוט בתדר התזזוה של התיבה באופן קל, או ליתר דיוק להעלות את התדר הזה גבוה כמה שאפשר and to damp it (לא יודע איך אומרים את זה בעברית ?)
עץ למשל או MDF כמו שרוב היצרנים משתמשים היום זה סוג של דבק, הוא מאוד "soft" ולכן גם מאוד רועד, גם עם תחבר כמה חתיכות של MDF ביחד בסופו של דבר זה דבק שמחובר ביחד ולכן התיבה תנגן ביחד עם הרמקול.
אלומניום מתנהג שונה, כשאלומניום זז אפשר בקלות לעצור אותו בניגוד לעץ. דיימן לעצך מטבעה עומד על אלומניום ורועד, כל מה שצריך לעשות זה לשים עצבע לידו והוא מספיק לרעוד, זה לא המצב עם עץ. לכן זה עושה את החומר הזה אידיאלי לתיבה של רמקול.
אלון אמר שטיטניום יהיה אפילו טוב יותר מאלומיניום, אבל העלות שלו היום לא מאפשרת לייצר רמקולים ממנו. אולי בעתיד.

באיזה חברה היית משתמש אילו לא היתה Magico?
לא היה לו קל לענות על השאלה, הוא יושב מולי ואומר שיהיה לו קשה מאוד להתפשר והוא לא יודע מה היה עושה, לחצתי עוד קצת והוא אמר לי שבעבר הוא היה מאוד אוהב רמקולים אלקטרוסטטים, היה לו QUAD ישנים עד שעבר לSoundlabs ענקיים ותמיד החסרונות של הטכנולוגיה הזו מאוד הפריעה לו. עד שהוא שמע רמקול דינמי שמאוד הרשים אותו, Sonus Faber Extrema.
והיום אם לא היה מג׳יקו הוא היה רוכש לעצמו TAD, חברה שהוא מאוד מעריך.

איך/האם אתה לוקח את החדר של המאזין בחשבון בתכנון רמקול?
מה? מה פתאום? איזה מין שאלה זו. בוודאי שלא.
אני נותן לך רמקול הכי טוב שיכול להיות, אתה צריך לחבר אליו אלק׳, כבלים ולשים אותו בחדר מטופל ומתאים.
אני לא שם ברמקולים שלי אפשרות לשנות את הקרוס כמו חברות אחרות כי זה לא מה שמג׳קו עושה, זה גורם לבעיות אחרות שבסופו של דבר יפגע בתוצאה של הרמקול.
אנשים באו אלי ואמרו לי שהרמקול בהיר מידי לטעמם, אני יכול להסביר לך למה הרמקול לא בהיר ולמה הוא בהיר בחדר שלך.

האם תיהיה סדרה במחירים נמוכים יותר?
לא.
אנחנו בונים רמקולים עם 0.25 דיוק, ראית בסיור, הרמה של הרמקולים היא מהטובים שיש, איכות עולה כסף.

למה אין נציגות בישראל?
המחיר של הרמקולים שלנו. אנחנו לא נותנים הנחות על הרמקולים שלנו כמו שאחרים נותנים, החברה בישראל רוצים שהמחיר של הרמקולים יהיו כמו בארה״ב, אנחנו לא יכולים לעשות את זה.

מה דעתך על כבלים?
חשוב, ככל שעולים ברמת הרמקול יש חשיבות לכבלים, ההבדלים מדידים, ואפשר לדעת מה מתאים על ידי מדידות.

מדידות, כמה ואיזה?
אנחנו מודדים כל הזמן בכל שלב של הייצור, לפעמים אנחנו מוצאים את הרמקול החוצה ב3 בבוקר ומודדים אותו.
מדידות, מדידות ומדידות.

- למה לייצר מפלצת כזו?Ultimate
Because horn is the way to go
שמעתי כמעט כל הורן על פני האדמה, אף אחד לא עושה את זה כמו שצריך, בשביל לעשות רמקול כזה הוא צריך להיות ענק וברגע שאתה מקטין הורן אתה הורס אותו.

נערך לאחרונה על ידי Sonus בתאריך 21/02/14 23:05, נערך 4 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי הסטאפ שלי  

הודעהפורסם: 21/02/14 09:37 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

אחרי שלב השאלות והתשובות הוא הציע לי לבוא ולראות משהו מיוחד שעד היום אף אחד לא שמע.
הלכתי אחריו לחדר האזנה הפרטי שלו במפעל.

החדר הזה גדול מאוד ובנוי בצורה אקוסטית כחדר בתוך חדר, רצפת הרעש בחדר קרובה מאוד ל20DB, החדר שלי שגם מטופל באופן מיקצועי עומד על 26db חדר ממוצע לא מטופל נמצא באזור 50-60DB.
אפשר לשמוע כל פיפס וכל רחש בחדר הזה, מדהים!

מול העניים שלי עמדו זוג אולטימט בפיתוח, הרמקול הימני לא צבוע עדיין השמאלי כן.
אלון עדיין מפתח אותו, הקרוסים וכל הרכיבים בחוץ, שזה כולל את ששת המגברים הפנימיים של הרמקול.

קיבלתי הדגמה של מה שהרמקול מסוגל לעשות, וזה היה משהו לא מהעולם הזה, לא יצא לי לשמוע סאונד כזה עד היום, לא במערכת ביתית ולא בהופעה חיה. פירוט פנומנאלי, עם בס שהגיע אלי מכל הכיוונים אבל היה מדוייק מאוד ועשיר ובמה גדולה שנפרסה אלי בענק מול העניים. עד כמה החדר אחראי לסאונד? אני מניח שחלק גדול ממנו בא מהחדר, עד שלא אשמע רמקולים אחרים באותו החדר אני לא באמת אדע, הייתי מאוד שמח אם היה לי את האפשרות לשמוע את ה Q7 בחדר הזה, זה היה נותן לי רפרנס יחסית לכמה החדר משחק תפקיד במה ששמעתי כי שמעתי כבר בעבר את ה Q7 בחדשרים אחרים.

אהבתי מאוד מה ששמעתי, ואם היה לי את האפשרות הייתי נותן לו 600,000$ במקום ולוקח אותם הביתה בשניה.
הבחור נמצא בגן עדן אודיופילי, בזה אין לי ספק.

אני משאיר אתכם עם תמונה אחת מהחדר בגלל שאלון ביקש ממני לא לצלם את החדר הזה, אבל בסופו של דבר הסכים לתמונה הזו כשהראש שלי מסתיר את הדברים החשובים.
077A3598.jpg

חלקכם בוודאי מאוכזבים קצת שהסיור לא כלל יותר התרשמויות והאזנה לרמקולים (הרי בשביל זה אנחנו פה לא?), זו לא היתה המטרה. התרשמות שלי מרמקולים של מג'קו לא חסר פה באתר. בפוסט הזה ניסיתי להעביר את מה שאני חוויתי ולמדתי בביקורי במפעל.

אני רוצה לסיים בתודה ענקית לאלון והצוות שלו שטרחו ותרמו מזמנם לעשות לי את הסיור הזה.
תודה רבה מקרב לב עד הפעם הבאה, היה נהדר (F)

חזור למעלה
 פרופיל אישי הסטאפ שלי  

הודעהפורסם: 21/02/14 22:58 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

יפה מאוד, תודה על השיתוף (F)

חזור למעלה
 פרופיל אישי הסטאפ שלי  

הודעהפורסם: 21/02/14 23:04 
חבר האתר

הי יניב
פוסט נהדר. תודה על השיתוף והדליברי בזמן קצר כל כך. מאוד מעניין!
טוב לשמוע שנהנית וטוב לשמוע איפה מונח הרף העליון. אני זוכר חויה כזו כששמעתי את האלכסנדריה+סאבים בפעם הראשונה והבנתי שאף פעם, אבל אף פעם, לא אוכל להרשות לעצמי רמקול כזה.
והרגשתי טוב.

אני מניח שממרחק הזמן והידע שנצבר, מג׳יקו מביאים תוצאה שעולה בהרבה על מה ששמעתי אז.

חזור למעלה
 פרופיל אישי הסטאפ שלי  

הודעהפורסם: 21/02/14 23:18 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

סקירה יפה מאוד (F)
אגב רזוננס באלומיניום נדיר ביותר בגלל הרכב החומר.
למעשה הם עובדים על בסיס של תיבה מתה.
והכל תלוי בשאר הרכיבים.

עדיין תלמיד,או כיצד בונים מערכת ב....50 שנה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21/02/14 23:34 
חבר האתר

כל הכבוד.
הצלחת להעביר את התחושה בכתב כאלו אנחנו מסיירים שם.
משהו קטן, אולי פספסתי? באילו דרייברים הם משתמשים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21/02/14 23:38 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

תודה על השיתוף (Y)

חזור למעלה
 מחובר פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 21/02/14 23:49 
חבר האתר