עכשיו 28/03/24 10:19

פרסם תגובה פרסם נושא חדש עמוד 1 מתוך 3   [ 26 הודעות ]
עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Tidal, or the end of ownership
הודעהפורסם: 27/01/15 02:55 
חבר האתר

כבר מזה חמש, שש שנים שאין ברשותי מכשיר סידי. עברתי לנגינה מקבצים + דאק כבר בימי הסקויז בוקס העליזים, וכבר שלוש שנים שיש ברשותי מחשב יעודי. מעולם לא הבטתי אחורה מהבחינה הזו, אבל מבחינה אחרת אני בהחלט תקוע בעבר. בחודשים האחרונים כמעט ולא הפעלתי את המחשב והממיר. זה לא שהיייתי מרוצה מהסאונד, פשוט רוב הזמן האזנתי לפטפון החדש/עתיק שברשותי, ושאבתי ממנו הנאה רבה. תוסיפו לזה את העובדה שרוב הרכישות האחרונות שלי היו של תקליטים, ושאין לי הרבה דיסקים חדשים....כך שהתחלתי להשתעמם מספרית הדיסקים שלי, שכמו שאני מבין אינה גדולה בהשוואה לכמה מהחברים כאן (יש לי בין 10 ל 20 דיסקים, רובם דיסקים הדגממה אודיופילים של אייר, מקינטוש והשאר אפקטי סאונד*)

לפני כמה ימים התברר לי שהשירות של טידל, סטרימינג של קבצי לוסלס באיכות סידי, זמין בקנדה. מייד נרשמתי לניסיון, ודי מהר החלטתי שזה בהחלט שווה את המנוי החודשי בן העשרים דולר (בינינו, סידי וחצי לחודש). כבר בתום התקופה הזו אני מרגיש שמדובר, מבחינתי לפחות, ברעידת אדמה תפיסתית-ולא בעניין של איכות הקול, אם כי זו חשובה מאוד. הכל נשמע מצויין, ללא שום בעיות, גיהוקים, שיהוקים או פיפסים. אין הבדל שמשנה עבורי בכל האמור בקבצים ברזולוצית סידי, ולא ממש אכפת לי שאין קבצים ברזולוציה גבוהה יותר.

לא, העניין קשור לצורך להשתחרר מהתפיסה המיושנת הזו של ״בעלות״ על מוסיקה אחרי שהתרוץ של ״איכות נחותה״ כבר לא תופס. אני מוצא עצמי מקשיב למשהו חדש, שלא שמעתי/רכשתי/הכרתי בעבר, ואומר לעצמי ״את זה אני צריך לרכוש״, ואז עונה לעצמי, ״זהו, שלא״. אבל הדחף המותנה הזה, שנרכש במשך שנים רבות של איסוף תקליטים, קלטות, סידי ולאחרונה קבצים, הדחף הזה לא יוותר בקלות.

ומה יקרה אם אפסיק לשלם את דמי המנוי, אני שואל את עצמי, לאן יעלמו הקבצים ״שלי״? הם יעלמו. יתאדו אל האתר ואני אשאר ללא קבצי לוסלס משלי אבל עם המון מקום במדפים. כמה שאני כותב, כך זה נשמע לי יותר מגוחך וכל-כך-המאה-העשרים, שחלפה ועברה לה. כן, אמשיך לרכוש תקליטים, אבל כבר די ברור שההיצע האינסופי הזה (מבחינת היחס בין ההיצע וזמן ההאזנה שלרשותי) יעשה משהו להרגלי ההאזנה והרכישה שלי וליחס אנלוגי דיגיטלי.
כעת אני מקשיב לדיסק שהוקלט במלאת חמש שנים למותו של מאיר אריאל. קודם לכן האזנתי לרוברט וייאט, ולפני כן ל״רעש לבן״ ודיויד בואי. סוג של הרעלת קפאין, בלי הרעידות.

מישהו אמר דאק חדש? :D

*לא באמת

חזור למעלה
 פרופיל אישי הסטאפ שלי  

נושא ההודעה: Re: Tidal, or the end of ownership
הודעהפורסם: 27/01/15 03:31 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

מבלי חלילה להפחית מהניסיון שלך, הניסיון שלי עגום בהרבה.
אני מנוי על השירות כבר כמה חודשים (חייבו אותי שלוש פעמים ונדמה לי שהיה חודש ניסיון אז כנראה 4). בזמן הזה השתמשתי בו פעמים ספורות וגם הן בכח.
בניגוד לשירותים אחרים כמו last.fm או rdio כל עניין איתור האלבומים שתאהב פה לוקה בחסר, והאפליקציה הדסקטופית מבחינתי לפחות די בלתי נסבלת. היתה גם פעם אחת שהשירות היה איטי ועצר מידי פעם.
מבחינתי בזבוז של כסף (וחבל שאני שוכח לבטל את זה כל פעם) ועדיף (לי) בהרבה לרכוש כל חודש שני דיסקים מלהשתמש בחרטא הזה.

לעומת זאת, בתקופה שהייתי פה בשיפוצים והמערכת היתה מפורקת די התחרפנתי מלחיות בלי מוזיקה (סתם הרגל לא שאני מחשיב את עצמי למוזיקופיל גדול) ורצתי לקניון הקרוב וחזרתי עם איזה רמקול עגול של הרמן שמנגן בוויירלסס מוויפי או בלוטות. בשבוע ומשהו האלו ניגנתי דרך האייפד ו-rdio קבצים לוסיים אבל נהנתי מכל רגע בזכות ההצעות היעילות והממשק הנעים. גם בזה בתכלס אני לא משתמש, אבל את זה אני לא מתכוון לבטל משום שזה באמת שווה את ה 30 שקל לחודש שעולה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי הסטאפ שלי  

הודעהפורסם: 27/01/15 04:19 
חבר האתר

אין כאן עניין של להפחית או להגדיל. זה הניסיון שלך ואני מכבד אותו.
עם זאת, מה שכתבתי ממש לא מכוון להמלצה גורפת על השירות הספציפי הזה. העתיד בסטרימינג, לא ברכישת קבצים ובעלות עליהם לאורך שנים. הכיוון די ברור. גם אם חוית המשתמש שלך עם השירות הספציפי הזה לא היתה מוצלחת, אנחנו צועדים בביטחה לכיון שהשירות הזה מציע. זה מחייב בחינה מחדש של ערכים כמו בעלות, לא פחות ולא יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי הסטאפ שלי  

הודעהפורסם: 27/01/15 04:33 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

נועם כתב:
זה מחייב בחינה מחדש של ערכים כמו בעלות, לא פחות ולא יותר.

כן, זה אכן עניין אחר.
אני לא בטוח איפה אני עומד בנושא הזה. מעבר לרגשות ה"בעלות", קצת קשה לי לשחרר אחריות למישהו אחר שישמור לי על המוזיקה.

אם היה שירות שנותן לך להוריד מה שאתה רוצה, לשמור את זה אצלך ולנגן איך שאתה רוצה תחת מנוי שנתי או חודשי כנראה שהייתי הולך על זה. אבל בקונסטלציה הנוכחית, אני עוד לא שם. לא עם טידל ולא עם הקובוז ההוא. הלוסיים דווקא נחמדים אבל זה יותר למכשירים ניידים והאזנה ארעית מאשר למערכת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי הסטאפ שלי  

הודעהפורסם: 27/01/15 04:34 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

נועם כתב:
העתיד בסטרימינג, לא ברכישת קבצים ובעלות עליהם לאורך שנים. הכיוון די ברור. גם אם חוית המשתמש שלך עם השירות הספציפי הזה לא היתה מוצלחת, אנחנו צועדים בביטחה לכיון שהשירות הזה מציע. זה מחייב בחינה מחדש של ערכים כמו בעלות, לא פחות ולא יותר.

(Y)
מסכים,
הבעיה כרגע היא עם הUI וכנראה שנצטרך להמתין שזה יהיה כלכלי לחברת אפל לפתור את הבעיה.

Speakers: Wilson Alexandria X-2.2 Preamp: Momentum HD Preamplifier Amp: Dan D'Agostino Momentum Stereo Amplifier Source: MSB Analog DAC with Analog Power Base and Premium QUAD USB2 Cables: Transparent Reference XL MM2

חזור למעלה
 פרופיל אישי הסטאפ שלי  

הודעהפורסם: 27/01/15 07:45 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

נועם כתב:
העתיד בסטרימינג, לא ברכישת קבצים ובעלות עליהם לאורך שנים. הכיוון די ברור. גם אם חוית המשתמש שלך עם השירות הספציפי הזה לא היתה מוצלחת, אנחנו צועדים בביטחה לכיון שהשירות הזה מציע. זה מחייב בחינה מחדש של ערכים כמו בעלות, לא פחות ולא יותר.

גם אם זה נכון
ובטח אין שום דבר רע
אותי זה עדין קצת מעציב
יכול להיות שמהסיבות הלא נכונות (ולא קשור לבעלות על מוצר פיסי)

קבצים (לא לוקלים ולא וירטואלים) לא מרגשים אותי כמו דיסק/תקליט

עכשיו אפשר להגיד עלי אולד פשן / חטאיר / עיוור בפני הקידמה / ...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27/01/15 07:49 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

efib כתב:

תאר לך מצב שיש לך גישה לכל הדיסקים בעולם תמורת סכום חודשי קבוע.
כל דיסק שעולה לך בראש, למשל הוצאות של Mobile Fidelity וכו.... כולם! באיכות מדהימה. כל הוצאה חדשה אצלך במערכת בלחיצת כפתור ובחינם! (תמורת תשלום חודשי קבוע כמובן)
אתה לא חושב שה3000 דיסקים שיש לך בבית זה טיפה בים לכמות המוזיקה שיכולה להיות לך גישה אליה?
(אני מתרגש רק מלחשוב על זה)

Speakers: Wilson Alexandria X-2.2 Preamp: Momentum HD Preamplifier Amp: Dan D'Agostino Momentum Stereo Amplifier Source: MSB Analog DAC with Analog Power Base and Premium QUAD USB2 Cables: Transparent Reference XL MM2

חזור למעלה
 פרופיל אישי הסטאפ שלי  

הודעהפורסם: 27/01/15 07:53 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

Sonus כתב:
efib כתב:

תאר לך מצב שיש לך גישה לכל הדיסקים בעולם תמורת סכום חודשי קבוע.
כל דיסק שעולה לך בראש, למשל הוצאות של Mobile Fidelity וכו.... כולם! באיכות מדהימה.
אתה לא חושב שה3000 דיסקים שיש לך בבית זה טיפה בים לכמות המוזיקה שיכולה להיות לך גישה אליה?
(אני מתרגש רק מלחשוב על זה)

ברור, בלי ספק שהמלאי / זמינות / קלות הפעלה
טובים יותר מהדיסק וחצי שיש לי בבית.
אך עדין כשאני שומע את איציק קלה מהמחשב מרגש פחות משאני שומע אותו מדיסק "אמיתי".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 27/01/15 07:58 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

efib כתב:

ברור אבל זה לא קשור, ברגע שתשקיע ב DAC טוב הCDP שלך ילך ללוחות מהר מאוד, אבל אנחנו זזים מנושא השרשור.

נ.ב
מי זה איציק קלה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי הסטאפ שלי  

הודעהפורסם: 27/01/15 08:06 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

Sonus כתב:
efib כתב:

ברור אבל זה לא קשור, ברגע שתשקיע ב DAC טוב הCDP שלך ילך ללוחות מהר מאוד, אבל אנחנו זזים מנושא השרשור.

בדיוק
ואולי בגלל זה אני לא עושה זאת :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

פרסם תגובה פרסם נושא חדש עמוד 1 מתוך 3   [ 26 הודעות ]
עבור ל:  
עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  

חפש:

hifimusic
אודות
תנאי שימוש