עכשיו 28/03/24 10:07

פרסם תגובה פרסם נושא חדש עמוד 1 מתוך 2   [ 12 הודעות ]
עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: דלת אקוסטית - המלצות?
הודעהפורסם: 01/10/20 08:46 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

שלום,
אני צריך למזער את הרעש שנכנס (ויוצא) לחדר מסוים בבית.
יש היום בשוק המון דלתות שמגדירות עצמן כדלתות אקוסטיות. אשמח לקבל המלצה על דלת/חברה באיכות טובה ומחיר לא בשמים (נגיד עד 3000 ש"ח). דלת פנימית לבנה פשוטה (או לפחות תיראה פשוטה כלפי חוץ), לא דלת אולפן מאסיבית, לא משהו בולט.
אני יודע שאפשר גם לאטום דלת קיימת מסביב עם גומי וכד' (יש המלצות כאן?), אבל אני מניח שדלת שלמה (זה כולל משקוף?) תיתן פתרון טוב יותר.
תודה מראש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: דלת אקוסטית - המלצות?
הודעהפורסם: 01/10/20 13:21 
חבר האתר

הכלל הבסיסי הוא שאם אין מעבר של אוויר, אין מעבר של גלי קול. לכן הייתי מנסה קודם כל גומיות (הסרט הדבקה הזה שמוצאים בטמבוריות). חשוב רק להקפיד שהכל אטום, ולא רק 99%.
אחר כך, אם המצב הוא כזה שהקירות החלונות והדלת אשכרה רועדים (מנגנים), אז באמת יש מקום לטיפול קיצוני יותר. אולי דלת מאסיבית יותר ואולי פשוט לתלות מלפניה (בצד הרועש) שמיכה כבדה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01/10/20 14:25 
עוסק בתחום

עוסק בתחום

שים פלדלת, כולל המשקוף והכל, ותדביק עליה חומר דיפון בשם "טקסאונד" (זמין ברוטנברג בהרצליה פיתוח).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01/10/20 15:19 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

yairf כתב:
שים פלדלת, כולל המשקוף והכל, ותדביק עליה חומר דיפון בשם "טקסאונד" (זמין ברוטנברג בהרצליה פיתוח).

תודה. אבל פלדלת באמצע הבית?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 01/10/20 19:17 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

תתקשר לכול חברה שעושה דלתות ותברר מה רמות הרעש. יש שם רמת דחיסת חומר.
מאמין שיש גם פתרונות למקרים שאצלך.
אנחנו החלפנו בכול בית בדיוק לא מזמן דלתות ויש רמה לא הכי גבוהה של דחיסה, אך זה שיפר איתום חדרים פלאים, עלה כ1700 נראה לי , לא חברה ידוע כמו פנדור (שסתם לוקחים על שם לדעתי).
כלומר מאמין שדלת ב2500 יעשה לך אחלה עבודה עוד יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 02/10/20 19:43 
עוסק בתחום

עוסק בתחום

אדר כתב:
yairf כתב:

תודה. אבל פלדלת באמצע הבית?

ישנם שני תנאים עיקריים לעצירת רעש:
1. איטום מוחלט ומניעת מעבר של אויר. גם חריץ אוויר קטנטן יעביר רעש בלי בעייה.
2. משקל סגולי גבוה - הרכב חומרים צפוף ככל האפשר, מה שמוריד מהפרק דלתות מעץ למיניהן.
פלדלת עונה היטב על שתי הדרישות, ואם תוסיף לה שכבת דיפון כמו שציינתי קודם, תקבל איטום מצויין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03/10/20 10:04 
חבר האתר

אדר כתב:
שלום,
אני צריך למזער את הרעש שנכנס (ויוצא) לחדר מסוים בבית.
יש היום בשוק המון דלתות שמגדירות עצמן כדלתות אקוסטיות. אשמח לקבל המלצה על דלת/חברה באיכות טובה ומחיר לא בשמים (נגיד עד 3000 ש"ח). דלת פנימית לבנה פשוטה (או לפחות תיראה פשוטה כלפי חוץ), לא דלת אולפן מאסיבית, לא משהו בולט.
אני יודע שאפשר גם לאטום דלת קיימת מסביב עם גומי וכד' (יש המלצות כאן?), אבל אני מניח שדלת שלמה (זה כולל משקוף?) תיתן פתרון טוב יותר.
תודה מראש.

שלום,
התוכל לפרט קצת איזה רעש נכנס לחדר ומה עוצמתו (לא חייב במדידה כמו במה וכמה זה מפריע לשוהים בו)
וכן איזה רעש יוצא ממנו וכמה זה מפריע.
כמו כן יהיה נחמד אם תציין אם זה מפריע לחדר צמוד או לכלל הדירה, כמו גם חומר הקירות (גבס?) וכן האם יש מזגן מיני מרכזי בחדר (שאולי משם גם יוצא/נכנס הרעש)
כמו כן חשוב לדעת איזה דלת יש לך היום. אולי אפשר לעשות איתה משהו מבלי להכנס להשקעה גדולה..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03/10/20 10:53 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

יש סוג כזה - דלת אקוסטית.
שמתי כזאת - נראית רגיל אבל כבדה מאוד, עם כמה שכבות בפנים.
די קרובה בחסימת רעש לפלדלת (לא זוכר מספרים), אבל בלי לכער את החדר ..
קניתי באזור התחנה המרכזית , מטעמי החסכון כמובן. המחיר לא הרבה יותר יקר מהדל הרגילה ...

חזור למעלה
 פרופיל אישי הסטאפ שלי  

הודעהפורסם: 03/10/20 11:39 
חבר האתר

ממליץ על דלתות חמדייה,אבל לבקש במפורש,דלת מלאה בפלקסבורד,בדרך כלל ממלאים חלקית במקטעים מסוימים לטובת חוזקה.
הפלקסבורד הוא סיבית עם דבק שבנוי כמו כוורת.
בנוסף,להוסיף כמובן פירטי אטימה בין המשקוף לבין הדלת.
בחלק הפנימי הפונה לחדר האזנה,להדביק קולטי באסים.
נראה לי שיהיה בסדר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 03/10/20 13:38 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

תודה רבה על כל התגובות. החכמתי, וזה עזר לי לסדר קצת את הראש.

קצת פירוט - לא מדובר בחדר מוסיקה אלא בחדר עבודה שמשמש גם כקליניקה ביתית. כיום כשעוברים ליד הדלת (ולא רק ליד), אפשר בקלות לשמוע ולהבין דיבורים מבפנים, וזאת בעיה. כמו כן, כשאני עובד שם אני הרבה פעמים שומע את הילדים משחקים או אנשים שמשוחחים במסדרות וזה מאד מפריע. אידאלית הייתי רוצה שלא ישמעו כלום, אבל גם בידוד סביר יספק. יש לי קירות רגילים, לא גבס, בלי מזגן, והבנתי שקיר פנימי בבית מנחית ב-33-35db בד"כ, אז כל דבר מעבר לזה יהיה לא רלוונטי. כמו כן, מכיוון שזה בתוך בית, ועוד לקליניקה לאנשים זרים, חשוב לי לא פחות האסתטיקה, ולכן למרות שפלדלת עם ציפוי תהיה אולי מושלמת לחדר מוסיקה, זה כנראה גם overkill וגם לא מתאים כאן. כיום יש דלת לבנה "רגילה", בלי שם, בטח בת 30 שנה. ככה כל הדלתות בבית, אז לא הייתי רוצה אחת שונה בהרבה מהאחרות (עלפי חוץ).

על סמך כל ההמלצות כאן, מכיוון שמחיר גומי איטום הוא אפסי יחסית להחלפת דלת, החלטתי שבשלב ראשון אנסה לאטום עם גומי מסביב ומתחת לדלת (קולטי בסים ושמיכות לא רלוונטיים פה ;-)). אולי זה יספק. על הדרך הזמנתי לעוד דלתות בבית, שלא יזיק שיבודדו טוב יותר - חדר שינה וחדרי הילדים - וממילא התכוונתי לעשות משהו מינימלי שם. הכל ביחד עלה בערך 250 ש"ח.
https://www.amazon.com/gp/product/B081Q2PF2K
https://www.a10.co.il/index.php?route=product/product&product_id=212
אם יעזור - יופי. אם לא, היה שווה את המאמץ, וממילא התכוונתי להשקיע קצת בדלתות האחרות.
במקביל השארתי הודעות אצל 3 חברות שמייצרות דלתות רציניות (חמדיה, הרמטיקס , אוקטופוד), וקראתי עליהן מספיק המלצות, במטרה לשמוע מהם על אפשרויות, מחירים ורמת בידוד. אם הבידוד הראשוני לא יספק, אבחר את החברה והדלת המועדפת עלי.

אגב, המחיר שרשמתי (3000 ש"ח) זה מספר שראיתי ברשת כמחיר לדלת אקוסטית. אבל אם אצליח לשפר מספיק ב-1700 ש"ח או אפילו ב-100 ש"ח, אשמח מאד. בהחלט ייתכן שדלת אקוסטית זה הרבה מעבר הצורך האמיתי שלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

פרסם תגובה פרסם נושא חדש עמוד 1 מתוך 2   [ 12 הודעות ]
עבור ל:  
עבור לעמוד 1, 2  הבא

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  

חפש:

hifimusic
אודות
תנאי שימוש
צור קשר
אוהבים את