עכשיו 25/04/24 10:47

פרסם תגובה פרסם נושא חדש עמוד 3 מתוך 4   [ 33 הודעות ]
עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: שאלות בקשר לאיכות השמע
הודעהפורסם: 22/04/18 21:10 
--- מושעה ---

ואלר, אני לא יודע מה המקצוע שלך שלך בחיים אבל העיסוק המרכזי שלי בעבודה הוא קומפרסיה והבעיות הנלוות לה בעולם ה-RF והאופטיקה ....שהוא זהה אגב לעולם האודיו (קומפרסיה היא הגדרה מתמטית שנכונה לכל תחום)

קומפרסיה בדומיין הדיגיטאלי נראת בדיוק כמו בדומיין האנלוגי כי בסופו של דבר גם היציאה של הממיר הדיגיטאלי היא אנלוגית..

ולעניין עצמו 0.07 % עיוות מוגדר כעיוות ולא כקומפרסיה (קומפרסיה מייצרת עיוותים ברמות של עשרות אחוזים)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22/04/18 21:24 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

הי רוברטס,
תמסור שם אצלך בעבודה שאני עם קומפרסים בגלל הקומפרסיה (במשמעות של הגדרתך) של שירות הלקוחות :) :x

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22/04/18 22:17 
--- מושעה ---

דבר ראשון מחר בבוקר.... ובינתיים תוסיף קרח לקומפרסים ;)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 22/04/18 22:50 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

ואלר, אתה מדבר על ה- NuWave DSD או על ה- NuWave?

ראיתי מדידות רק של ה- NuWave DSD
https://www.stereophile.com/content/ps-audio-nuwave-dsd ... asurements

ואני לא רואה פה את מה שדיברת עליו. אתה יכול להפנות לחלק הרלוונטי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי הסטאפ שלי  

הודעהפורסם: 22/04/18 23:09 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

roberts כתב:
העיסוק המרכזי שלי בעבודה הוא קומפרסיה והבעיות הנלוות לה בעולם ה-RF והאופטיקה ....שהוא זהה אגב לעולם האודיו (קומפרסיה היא הגדרה מתמטית שנכונה לכל תחום)
...
(קומפרסיה מייצרת עיוותים ברמות של עשרות אחוזים)

בגדול זה קישקוש !!!

התשובה שלי היא לאלה שרוצים ללמוד ולדעת, ולא לאחד שהמטרה שלו זה לזרוק טענות כלליות.

והנה התשובה:

לוקחים קומפרסור - Waves C1 - פיתוח כחול לבן, ומאוד פופולרי.
מגדירים לו רצפה מינוס 10 דב (כמו שדיברנו), וקומפרסיה 1.5:1 - כלומר - התחום מ 10- עד 0 יקומפרס פי 1.5.
הסינוס של 1kHz שהתקבל נראה כך :
C1.jpg

רואים בבירור שהקומפרסור מעלה רק את ההרמוניות האי זוגיות, ועושה את זה די עדין !!! שום עשרות אחוזים !!!

חזור למעלה
 פרופיל אישי הסטאפ שלי  

הודעהפורסם: 22/04/18 23:15 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

aloni כתב:
אתה יכול להפנות לחלק הרלוונטי?

זה זה פחות או יותר, אני חושב שיש דוגמאות מוצלחות יותר, אין לי כח לחפש, אבל החלק הרלוונטי הוא זה
With a full-scale signal, this lay at –63dB (0.07%, fig.6); but with a tone at –10dBFS, the third harmonic dropped to –81dB (0.009%, fig.7)

חזור למעלה
 פרופיל אישי הסטאפ שלי  

הודעהפורסם: 22/04/18 23:20 
--- מושעה ---

valer_valer כתב:
mute כתב:
אגב, לא בטוח לגבי הטרנספורטים, אבל בממירים [בדומיין הדיגיטלי] לא מהססים להוסיף כמה די בי עם הארד לימיטר.
תסתכל על המדידות של סטריאופיל. בחלק מהם ב - 0 די בי רואים קְטִימָה, ובמינוס שש או מינוס 10 - רצפה חלקה.

אתה כותב "שמוסיפים כמה דיבי עם הארד לימיטר" .... הארד לימיטר לא מוסיף עשרות אחוזים של עיוותים ? ואיפה ראית יצרני ממירים שעושים זאת? ...טענתה ש. PS Audio עושים זאת....שטויות, אתה לא יודע לקרוא ולנתח מדידות.

מצורפים 2 לינקים למדידות של של 2 דגמים של PS Audio ....אתה צריך שאסביר לך מה הפרוש של כל מדידה כדי שתבין שאין שום קומפרסיה/ הרד לימטר למכשירים אלו ?

https://www.stereophile.com/content/ps-audio-perfectwave-directstream-da-processor-measurements

https://www.stereophile.com/content/ps-audio-nuwave-dsd-da-processor-measurements

ואגב אם למכשירים אלו יש קומפרסיה כפי שאתה טוען אז לכל פאור שפופרתי ממוצע יש לו את ה" אמ אמא של הקומפרסיה" כי העוותים של מגברים שפופרים גדולים בהרבה מהמכשירים של PS Audio.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23/04/18 00:10 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

valer_valer כתב:
aloni כתב:
אתה יכול להפנות לחלק הרלוונטי?

זה זה פחות או יותר, אני חושב שיש דוגמאות מוצלחות יותר, אין לי כח לחפש, אבל החלק הרלוונטי הוא זה
With a full-scale signal, this lay at –63dB (0.07%, fig.6); but with a tone at –10dBFS, the third harmonic dropped to –81dB (0.009%, fig.7)

אני לא בטוח שתרגמת את המצב נכון.
הסיבה היחידה לקמפרס עם לימיטר בדומיין הדיגיטלי זה אם רוצים להעלות "עוצמה נתפסת" (על ידי הורדת טווח דינמי) בדומיין הדיגיטלי.
אבל אם היו עושים את זה המדידה של ה- -10db היתה אמורה להיות יותר גבוהה... וחוץ מזה ש"קטימה" לא ראיתי שם.

כל מה שהבאת זה שלאות חזק יותר יש הרמוניה שלישית גדולה יותר באופן יחסי מאות חלש יותר. אני מעריך שיש לזה סיבה אחרת מאשר קומפרסור ולימיטר, כי לזה אני לא רואה סימן שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי הסטאפ שלי  

הודעהפורסם: 23/04/18 08:23 
--- מושעה ---

אחדד את דבריו של אלוני:

קימפרוס עושים בדרך כלל בתחנות FM רדיו כדי להעלות את ה"עוצמה הנתפסת" ולהקטין את הטווח הדינמי על מנת שהמאזינים ברכב ישמעו טוב יותר את הצלילים החלשים במוסיקה עקב רעש הכביש והתנועה.
מקום נוסף שמבצעים קימפרוס הוא בחריטת תקליטים במידה ומעוניינים להגדיל את "זמן הצד" של התקליט, או אז מקטינים את עומק החריץ ע"י קימפרוס (דיכוי פיקים חזקים במוסיקה שמתבטאים ב"גזילת מקום פיזי" בשטח התקליט)

בשום מקום ומעולם לא נתקלתי/ ראיתי/ שמעתי/ קראתי/ סיפרו לי על ממיר D/A שעושה קימפרוס לצליל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 23/04/18 09:05 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

aloni כתב:
אבל אם היו עושים את זה המדידה של ה- -10db היתה אמורה להיות יותר גבוהה... וחוץ מזה ש"קטימה" לא ראיתי שם.

כן, אולי הדוגמה הייתה צריכה להוריד threshold עד הרצפה. אז הליניאריות תיפגע, אבל זה הסטריאופיל לא מודדים. בכל מקרה, נכון שזה לא קטימה.
aloni כתב:
כל מה שהבאת זה שלאות חזק יותר יש הרמוניה שלישית גדולה יותר באופן יחסי מאות חלש יותר. אני מעריך שיש לזה סיבה אחרת מאשר קומפרסור ולימיטר, כי לזה אני לא רואה סימן שם.

כל מופע של הרמוניות האי זוגיות בצורה כמו שהדגמתי זה קומפרסיה בין אם זה בדומיין האנלוגי או דיגיטלי. זה אקסיומה.
איך הם מגיעים לזה, יכול להיות אלגו מתחכם, ויכול להיות תכנון אנגלוגי חכם או אפילו שגוי. בכל רכיב [בין אם הוא אנלוגי או דיגיטלי] מציינים לטובה את המלאות של הסאונד. כלומר זה מבוקש. ואם אנחנו גם שומעים את זה [צייינת את זה פעם] וגם רואים במדידות (באנלוגי זה כמעט כולם), אז זה כן זה. איך משיגים את זה .. פחות משנה לי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי הסטאפ שלי  

פרסם תגובה פרסם נושא חדש עמוד 3 מתוך 4   [ 33 הודעות ]
עבור ל:  
עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  

חפש:

hifimusic
אודות
תנאי שימוש
צור קשר
אוהבים את