עכשיו 05/12/23 16:30

פורסם: 02/09/09 19:34 ע"י efib


מגבר משולב i30 ונגן cd31 של Primare
Primare


הקדמה


יש משהו מאוד מענין, מקל ואולי במידה מסוימת נכון בענין הזה של קנית סטים תואמים (CD ואינטגרייטד במקרה שלנו). סוגיה זו נכונה בעיני לסט מורכב שחלקיו לא שייכים לאותו יצרן והיא יותר מודגשת בסט שחלקיו מגיעים מאותו יצרן.
נתחיל אולי דווקא בסוג השני של הסטים, ששייכים לאותו יצרן. ונתחיל אולי בסיבה שנראית אולי הכי פחות חשובה, העיצוב. יש משהו מושך ויפה בסט המוכן, זה נראה טוב יותר. אני יודע שלעולם זה לא יהיה סיבה מספקת להעדיף מוצר על אחר בגלל העניין העיצובי על חשבון העניין הסוני. אך ONCE אהבת את האודיו, העיצוב והיופי הם בהחלט יתרון.

Primare


אני נוטה לחשוב שיצרן ימשיך את הקו הסוני לכל אותם מוצרים באותה סידרה. רוצה לומר שתיאורטית יש סיכוי טוב ואולי אף יותר מזה שההתאמה בין מוצרים משלימים מאותה סידרה יהיה טוב. זאת אומרת שאני מניח שאם אהבת את האופי של מגבר אז תאהב את נגן התקליטורים מאותה סידרה.
שימו לב לחזרה של המילים מהשורש "מניח", כל זאת לא חלילה מפני לימודי המשפטים שאין לי, אלא מפני שאני מספיק מנוסה וותיק בתחום כדי להבין שחוקים כלליים מאוד קשים ליישום וקשה מאוד להכליל התנהגויות.
אחרי כל הזהירות הזו אני חוזר לרעיון שאני מנסה להעביר :)

פרמטר נוסף שיכול להיות מכריע הוא הנוחות למחפש האודיו לבית. תארו לכם איך חיינו היו משתפרים אם לא היינו במרדף תמידי בכל פעם אחר חלק אחר. אלא "באנו, שמענו, אהבנו, לקחנו" וזהו ...
יש לנו מערכת שלמה בבית, יפה, מעוצבת. אין צורך להתחיל לחפש מגבר אינטגרייטד מתאים בבוקר לאחר שקיבלנו את הנגן. האם אתם יכולים לדמיין לעצמכם כמה זמן זה היה יכול לפנות לנו לדברים חשובים אחרים (למשל ללכת עם הזוגה היקרה לקנות בגדים ...). כמובן הרעיון האחרון נאמר בידיעה שללא מעט אנשים התהליך עצמו של חיפוש הרכיב האולטימטיבי הוא מהנה לא פחות.

Primare


כעת הפרמטר האחרון הוא נכון בעיני גם לסוג הראשון שהזכרתי של סטים מוכנים שהם לא מאותו היצרן. פרמטר זה אם אתבטא בזהירות הוא המכריע ביותר. הרי בזמן שאתה (או את כמובן) בוחר את הרמקולים שלך והגעת למסקנה שהם הם הרמקולים הטובים ביותר שתוכל לקנות. אתה מגיע למסקנה זו בעזרת רכיבים משלימים כמו: מגבר, נגן, כבלים ועוד. כמובן שיש לא מעט מקרים יוצאי דופן כמו למשל שאין לך כעת תקציב למגבר אלא רק בעוד שנה נניח. גם במקרה זה לדעתי שווה לחזור למגבר ששמעת איתו את הרמקולים (הרמקולים הם כמובן רק דוגמא). מקרה אחר שהוא יוצא דופן ואני שומע אותו לא מעט הוא "המגבר לא בתקציב שלי". אם תרשו לי להגיד לדעתי זו שגיאה, ראשית אם המגבר (המגבר הוא כמובן רק דוגמא) לא בתקציב שלך אז לא נכון היה לבחון את הרמקול הזה עם המגבר הזה אלא עם מגבר בתקציב שלך.

האינטגרייטד והנגן דיסקים של PRIMARE נופלים טוב במאפינים שהזכרתי קודם. ראשית אם יורשה לי להתחיל בשולי לאודיו הוא העיצוב. הסט הזה נראה פשוט יפה. עיצוב קלאסי, פשטני. קו עיצוב שפונה גבוה, מתאים גם למי שיותר חשוב לו שהרכיבים בסלון יראו טוב מאשר איך שהם נשמעים. קופסאות לא "מפחידות" לסלון ממוצע, במובן שהן לא גדולות ואימתניות אלא צנועות ומשתלבות טוב.
שנית הרכיבים די מתאימים האחד לשני באופי האודיו שהם משמיעים. שניהם מפורטים, עם הובלה קלה לנגן. לשניהם במה גדולה, סאונד לא מנופח ונעים מאוד לאוזן. השילוב נותן שואו טוב (גם בהקשר של הפרמטר הקודם) ומספקים הנאה מרובה.

Primare


על החברה


חברת PRIMARE חברה שבדית שקיימת בשוק עוד משנות ה- 80. החברה מייצרת מגברים, קדם מגברים, נגנים, פרוססורים וטיונרים. כמו כן מייצרת מערכות אודיו משולבות. החברה כיוונה מאז ומתמיד לנישת ה- LIFESTYLE שמשלבת אודיו איכותי עם עיצוב ברמה גבוהה.

המוסיקה


ג'וני מיטשל נאותה לפתוח אצלי את הפסטיבל. אני מאוד אוהב את מיטשל אך בשקט ככה מבלי שהיא תשמע, אוהב אותה רק מהשנים הראשונות שלה. והאלבום Ladies of the Canyon הוא בין השניים הטובים ביותר שלה (השני הוא Court and Spark). מיטשל נשמעת ברורה, מפורטת ושקופה לגמרי. היא לא נשמעת רכה ומלטפת, אך צלולה ונעימה לאוזן.

Primare
לטעמי כל ההקלטות שלה מהשנים ההם יצאו מעט בהירות, לדעתי באלבום Blue זה מודגש יותר מהאחרים. בנתונים אלה אני מסתמך על הדיסקים שיש לי, לצערי אין לי אותה בוויניל (בינתיים ...).

Neil Young שהוא כבר בכלל לא Young (הפראזה שאולה מנייל שהתבטא כך על עצמו) ,בא והחליף את מיטשל. למביט מהצד כמוני הייתה לרגע תחושה של וודסטוק. Young שידע בחייו האישים עליות ומורדות ידע גם אלבומים שהיו טובים יותר וטובים פחות. אך בשנים האחרונות ישנה פריחה (מפתיעה ?) ביצירתיות שלו והוא הוציא שני אלבומים מבריקים לטעמי. הראשון שהשמעתי כעת על ה- PRIMARE הוא Prairie Wind. אלבום עם שירים עם רגישות אינסופית כמעט ומילים שמתאימות ככפפה לאיש שדוגל בשלום וצדק עולמי.

Primare
האלבום השני הוא Chrome Dreams II . הסט של פרימייר מחזיק יופי את האלבום, מחזיק גם את הבאסים הגדושים. נותן במה יפה ללהקה ונותן הפרדה לכל כלי. יאנג נשמע כפי שהוא :)

Primare


מי שהצליח לקרוא ביקורות שלי בעבר ידע להבחין בין השורות לחיבה המיוחדת שלי לצ'לו. הבחירה הפעם לא הייתה בסטנדרטים. הביצוע ע"י הצ'לן הכוכב העולה Roel Dieltiens והיצירות הן הקונצ'רטו לצ'לו של ויואלדי שהוא מיטיב לנגן אותן וזכה אף בפרס איתם. הקונצ'רטו קיבלו במה יפה, הפרוט היה מדהים, ה- PRIMARE נתן אווירה אמיתית של כנסיות ואולמות מרוחקים והנאה מרובה.

Primare
האלבום הבא שנחת על מגש הנגן של ה- PRIMARE היה אלבום עם מקבץ סונטות סולו של HANDEL. אלבום כפול יפהפה שנותן ביטוי לכלים שונים ומגוון סונטות. הפרוט שצמד ה- PRIMARE הדגיש מתחילת ההשמעות שמר על ההובלה גם כאן. הניקיון נתן ליווי יפה לבמה הרחבה שהציגו צמד ה- PRIMARE. הייצוג המגוון לכלים נתן אפשרות לבחון את הריאליסטיות של נבחרת ה- PRIMARE.

Primare


צמד האלבומים הבא שנוגנו בוויניל ששווה להזכיר אותם וקיבלו ייצוג מכובד הם ה- How my Heart sings של Bill Evans הכל כך אהוב עלי. זהו אלבום מהשנים הראשונות שלו שהשליטה הטכנית שלו מורגשת היטב אך מוסווית ע"י הריגוש והרומנטיות שהנגינה שלו מעלה. צמד ה- PRIMARE החזיק יפה את הטריו, נתן במה יפה לבאס והפסנתר של אוונס היה מפורט, מהנה ומרגש.

Primare
האלבום הוויניל השני שמוזכר זוהי החמישיה הכל כך מוצלחת של Miles Davis באלבום Relaxin’. זהו אלבום גם מהשנים הראשונות של מיילס שהוא היה אכן Relax ויצירתי בטירוף עם שליטה טכנית נפלאה. החצוצרה ניגנה ברגישות אינסופית, הפרוט הורגש במלאו והבמה הייתה רחבה דיה. אלו השעות שכבר הסלון מואר רק מהאור השכן והאווירה היתה של מועדון ג'אז לקראת שנות ה- 60. לרגע קט הייתה לי הזכות לראות את החמישיה הענקית הזו על הבמה ולהנות מכל רגע, עד ש ... הייתי חייב לרדת עם הכלב והזבל :)

Primare
סיכום


ה- PRIMARE נותן שואו טוב ובגדול. שואו מבחינת הביצועים שלו, נגן ה- CD מפורט בצורה יוצאת דופן ומרשימה שנתמך טוב ע"י המגבר הצמוד אליו. האינטגרייטד ה- פרימארי ידע להחזיק יופי את האופרה קווינטה שלי ולהזיז אותם כרצונם של הנגנים. כמו כן שואו מבחינה עיצובית, ה- PRIMARE מתלבשים יופי בסלון ולטעמי בכל חדר מוסיקה. הם נראים נפלא ומשדרים עיצוב קלאסי.
לטעמי מי שמחפש ציוד אודיו בתקציבים אלה יעשה לעצמו טובה אם יעבור ויכניס את ה- PRIMARE לרשימת ההשמעות שלו. ואם נחבר לרגע קט לתחילת הדברים אז הצמד כצמד עובד טוב ונראה שנכנס טוב לנישה המשולבת.

Primare


i30 נתונים טכניים:


Output Power: 2 x 100 W / 8 Ohm 2 x 180 W / 4 Ohm
Analogue Inputs: 2 XLR (L & R) 4 RCA (L & R)
Analogue Record Output: 1 RCA (L & R)
Pre Out: 1 RCA (L & R)
Peak Current: +/- 40 A
Frequency Response: < 10 Hz - 100 kHz, -3 dB

THD: < 0.07 %

Signal-to-Noise Ratio, Line: 100 dB

Output Impedance: 0.06 Ohm
Power Consumption: Standby < 25 W
Dimensions (WxDxH): 430 x 385 x 100 mm
Weight: 15.5 kg


cd31 נתונים טכניים:


Mechanism: DVS DSL-710 D/A Converter: 4 x Burr-Brown PCM 1704 K grade
Analogue Outputs: 1 RCA (L & R) 2.0 Vrms 1 XLR (L & R) 4.0 Vrms
Other Inputs: IR input 3.5 mm RS 232 input Data input
Output Impedance: 100 Ohm
Frequency Response: 20 Hz - 20 kHz (-0.5 dB)
Signal to Noise Ratio: 105 dB
Harmonic Distortion: <0.01 % (20 Hz - 20 kHz)
Digital Audio Outputs: Coaxial (SPDIF) 75 Ohm AES/EBU 110 Ohm TOS-Link
Power Consumption, Operating: 34 W
Power Consumption, Standby: 16 W
Dimensions (WxDxH): 430 x 385 x 100 mm
Weight: 10,5 kgציוד בדיקה:


מקור אנלוגי: Clearaudio Champion Level II
זרוע: Clearaudio Satisfy
ראש: Clearaudio Melody V2
פונו סטייג': Clearaudio
רמקולים: Opera Quinta
כבל רמקול: Siltech
אינטרקונקט 1: Siltech

מקום בדיקה: סלון משפחתי ( 3 * 6 ) כמעט ממוצע שפתוח בצידו לשאר הבית.

יבואן : סאבו אודיו

מחיר האינטגריטד : 13500 ש"ח
מחיר הנגן : 14000 ש"ח
hifimusic
אודות
תנאי שימוש
צור קשר
אוהבים את
hifimusic?
סקירות אודיו
הכל
הגברה
רמקולים
מקורות
אחר
סקירות מוזיקה
הכל
קלאסי
ג'אז
פופ/רוק/אלטרנטיבי
עולם/ישראלי/אחר
קישורים
מותגים על פי שם
מותגים על פי יבואן
מומלצים
הפורום
הרשם
לוח בקרה
הודעות אחרונות