עכשיו 29/03/24 14:31

פרסם תגובה פרסם נושא חדש עמוד 1 מתוך 1   [ 9 הודעות ]
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: שיפור סאונד אוזניות עם EQ לפי FR graph
הודעהפורסם: 30/12/16 01:27 
חבר האתר

שלום לכולם,

האם לדעתכם ניתן לתקן או לשפר סאונד של אוזניות בהתאם לגרף הFrequency response שלהן?
הכוונה להרים תדרים מונמכים (במיד למשל, 200-1000 הרץ) ולהשטיח פיקים בלתי רצויים בגבוהים וכו'
כידוע לאוזניות היקרות ביותר יש לרוב עקומת תגובה שטוחה יחסית עם הגברה מסויימת בתדרים הנמוכים , הגברה קלה במיד וירידה הדרגתית וללא פיקים בגבוהים.
השאלה היא האם הסיבה שבגינה יש לאוזניות מסויימת הנמכה של תדרים (למשל במיד) נובעת מחוסר יכולתו של הדרייבר למשל להתמודד עם הגברה של תדרים אלו יחד עם הגברת התדרים האחרים או שלמעשה חלק מהעניין הוא בחירה של היצרן בכדי להשיג סאונד מסויים ולבדל אוזניות.

באופן ספציפי - ברשותי B&W P7, מוגברים דרך DAC/AMP של OPPO. אני נהנה מהן מאוד אבל לא פעם קולות וכלים דומיננטיים נשמעים באוזניי אחוריים מדי בתוך המיקס. בהסתכלות על גרף התגובה של האוזניות יש הנמכה ברורה שמתחילה ב-100 הרץ ונמשכת עד לאיזור ה-1000 הרץ של כ3-5 דציבל. בהשוואה לגרפים של האוזניות בקצה הסקאלה (Audeze LCD-3, FOCAL UTOPIA ,
HD 800 וכו) בהן יש הגברה של תדרים אלו כ-3-5 דציבל הרי שישנו הבדל של בין 5-10 דציבל בטווח תדרים זה.
אכן לאחר שימוש ב-EQ דינמי עם הגברת התדרים הנ"ל אני נהנה הרבה יותר מהסאונד והמיד לא נשמעים אחוריים כמו שנשמעו קודם לכן. השאלה היא האם ביכולת האוזניות להתמודד עם הגברה זו ביחס לשאר התדרים מבלי להשפיע עליהם.
מהניסיון שלי כעת התשובה היא כן.
אשמח לשמוע מה דעתכם לגבי העניין באופן כללי.

תודה!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: שיפור סאונד אוזניות עם EQ לפי FR graph
הודעהפורסם: 30/12/16 07:45 
עוסק בתחום

עוסק בתחום
סמל אישי של המשתמש

אם אתה "מתקן" נהנה מזה יותר ולא שומע עיוותים בשל כך, מה הבעיה?
תתחדש ותהנה.

טל - 052-6161-497
Gמייל - byrdparis@gmail.com

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30/12/16 12:12 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

+1

בדר"כ משחקים כאלו רק הורסים, אבל אם כבר ניסית, ואתה מרוצה, אז אין פה הרבה התלבטויות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי הסטאפ שלי  

הודעהפורסם: 30/12/16 12:53 
חבר האתר

אני מניח שמה שאני שואל זה האם גרף ה-FR נראה כך בדגם אוזניות נתון מכיוון שהדרייבר לא מסוגל להתמודד היטב עם גרף אחר או מבחירה מודעת של יצרן האוזניות על מנת ליצור סאונד מסויים לאותו דגם אוזניות.
ככל הנראה אי אפשר לקחת אוזניות שעולות 100 ש"ח ולהפוך אותן לאוזניות של 10,000 שח רק על ידי שינוי גרף התגובה היות ומן הסתם הדרייבר שונה, איכות החומרים שונה וכו'. הרושם שלי הוא בכל זאת שניתן לקחת אוזניות של 2000 שח ולהפוך אותן לאוזניות בטווח מחירים דומה (או גבוה יותר) עם חתימת סאונד אחרת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30/12/16 12:57 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

הבעיה היא שיכול להיות (אולי אפילו סביר) שהפכת את האוזניות לכאלו בחצי מחיר עם חתימת סאונד אחרת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי הסטאפ שלי  

הודעהפורסם: 30/12/16 13:01 
חבר האתר

יתכן. טוב שאפשר לכבות ולהדליק חזרה את האקולייזר בלחיצת כפתור.
עד כה עדיין לא מצאתי טרק שבו העדפתי את הצליל ללא האקולייזר...אבל אני באופן כללי מעדיף צליל חם גם על חשבון אובדן מעט פרטים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30/12/16 13:11 
עוסק בתחום

עוסק בתחום
סמל אישי של המשתמש

אני לא חושב שצריך לצאת בהצהרות מבחינת שווי או מחירים.
לגבי יכולות של הדרייבר, אני לא חושב שהבאת עליהם משהו שהם לא מסוגלים לו. סה"כ זו אוזניה נחמדה מחברה טובה.
אני מניח שתיקונים קטנים של פיק או שיטוח של סלופס.. לא באמת מעמיסים עליהם.
כך, כמו שאמרתי ואלון גם - אם נחמד לך. סבבה...
אוזניה טובה יותר ולטעמך, כנראה תהיה טובה יותר, ולא משנה מה עשית לזו :)

טל - 052-6161-497
Gמייל - byrdparis@gmail.com

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 30/12/16 20:55 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

Guyben כתב:
שלום לכולם,

האם לדעתכם ניתן לתקן או לשפר סאונד של אוזניות בהתאם לגרף הFrequency response שלהן?
הכוונה להרים תדרים מונמכים (במיד למשל, 200-1000 הרץ) ולהשטיח פיקים בלתי רצויים בגבוהים וכו'
כידוע לאוזניות היקרות ביותר יש לרוב עקומת תגובה שטוחה יחסית עם הגברה מסויימת בתדרים הנמוכים , הגברה קלה במיד וירידה הדרגתית וללא פיקים בגבוהים.
השאלה היא האם הסיבה שבגינה יש לאוזניות מסויימת הנמכה של תדרים (למשל במיד) נובעת מחוסר יכולתו של הדרייבר למשל להתמודד עם הגברה של תדרים אלו יחד עם הגברת התדרים האחרים או שלמעשה חלק מהעניין הוא בחירה של היצרן בכדי להשיג סאונד מסויים ולבדל אוזניות.

באופן ספציפי - ברשותי B&W P7, מוגברים דרך DAC/AMP של OPPO. אני נהנה מהן מאוד אבל לא פעם קולות וכלים דומיננטיים נשמעים באוזניי אחוריים מדי בתוך המיקס. בהסתכלות על גרף התגובה של האוזניות יש הנמכה ברורה שמתחילה ב-100 הרץ ונמשכת עד לאיזור ה-1000 הרץ של כ3-5 דציבל. בהשוואה לגרפים של האוזניות בקצה הסקאלה (Audeze LCD-3, FOCAL UTOPIA ,
HD 800 וכו) בהן יש הגברה של תדרים אלו כ-3-5 דציבל הרי שישנו הבדל של בין 5-10 דציבל בטווח תדרים זה.
אכן לאחר שימוש ב-EQ דינמי עם הגברת התדרים הנ"ל אני נהנה הרבה יותר מהסאונד והמיד לא נשמעים אחוריים כמו שנשמעו קודם לכן. השאלה היא האם ביכולת האוזניות להתמודד עם הגברה זו ביחס לשאר התדרים מבלי להשפיע עליהם.
מהניסיון שלי כעת התשובה היא כן.
אשמח לשמוע מה דעתכם לגבי העניין באופן כללי.

תודה!

אקולייזר מכניס עיוותים, ככל שהוא איכותי יותר ככה פחות עיוותים יכנסו רק שתבין סטודיו משתמש בפרוססורים של עשרות אלפי דולרים רק בגלל זה.

אז לענות לשאלה המאוד כללית שלך, אני לא ממליץ - יש סיבה שהאוזניות הגיעו ככה כי כנראה הדרייבר שלהם מכניס הכי פחות עיוותים בקונפיגורציה הזו, אם אתה לא מרוצה מהם אני מאוד ממליץ לך להחליף אותם ולא להתעסק עם אקוליזר.

דבר נוסף שיגרם משימוש באקלויזר הוא שמאוד קל להתרגל לעיוותים האלה ואחרי שנים עם אקוליזר שמכניס עיוותים יהיה לך קשה בלעדיו. זה כמו התמכרות לסיגריה, אפילו שאתה יודע כמה זה רע קשה להפסיק.

Speakers: Wilson Alexandria X-2.2 Preamp: Momentum HD Preamplifier Amp: Dan D'Agostino Momentum Stereo Amplifier Source: MSB Analog DAC with Analog Power Base and Premium QUAD USB2 Cables: Transparent Reference XL MM2

חזור למעלה
 פרופיל אישי הסטאפ שלי  

הודעהפורסם: 31/12/16 00:14 
חבר האתר

סמל אישי של המשתמש

Guyben כתב:
תודה!

אין הרבה משמעות בהסתכלות על עקום ההיענות ...
ההבדלים הגדולים הם בעיוותים ההרמוניים, ולאוזניות כמו HD800 העיוותים דווקא נמוכים מאוד.
אם רוצים להוסיף משקל לבאס, למשל, צריך (להפך) לעוות חזק, ולא (רק) להגביר אמפליטודה.
אבל גם לעיוותים יש צורה והעדפות. גם זה לא פשוט לקבל.
ישנם מגברים שיודעים "לעשות" את כל התחום "נכון", ללא צורך ב EQ, ישנן סוגי אוזניות לסוגי מוסיקה (או תחום עיסוק) שונים.
צריך רק לבחור, ו(בעיקר) לחסוך ..

חזור למעלה
 פרופיל אישי הסטאפ שלי  

פרסם תגובה פרסם נושא חדש עמוד 1 מתוך 1   [ 9 הודעות ]
עבור ל:  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  

חפש:

hifimusic
אודות
תנאי שימוש
צור קשר
אוהבים את